کامپوزیت دندان

معرفی 10 متخصص برتر کامپوزیت دندان در شیراز به انتخاب مجله آموزشی تجهیزات دندانپزشکی

آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که داوطلب کامپوزیت دندان هستید؟ آیا در انتخاب بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز دچار شک هستید؟ پس تا پایان این مقاله از ویکی درمان با ما همراه باشید؛ چرا که با معرفی بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز، راه شما را در انتخاب بهترین گزینه آسان میکنیم. کامپوزیت، راه سریع و موثری برای رفع مشکلات جزئی زیبایی دندان است. کامپوزیت به محض استفاده با استفاده از اشعه ماوراء بنفش سخت می شود و در نتیجه دندانی به وجود می آید که می تواند تا پایان جلسه ی درمان، مانند دندان‌های دیگر عمل کند.

کامپوزیت همچنین یک روش غیر تهاجمی در زیبایی دندان است که با جایگزین هایی مانند کاشت دندان یا انواع ایمپلنت و روکش ها و لمینت‌ها که باعث از بین رفتن بخشی از دندان می‌شوند مقابله می‌کند. برای استفاده از کامپوزیت، سطح دندان فقط باید زبر شود تا به چسبندگی رزین کمک کند، به این معنی که ساختار دندان دست نخورده باقی می ماند. اما گاهی نیز ممکن است برای انجام کامپوزیت، به جراحی لثه برای کامپوزیت احتیاج داشته باشید.

بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز می تواند به سرعت لبخند شما را بهبود بخشد، بدون اینکه آسیب بیشتری به دندان شما وارد کند. همچنین می تواند جایگزین ارزان تری برای روکش ها یا لمینت‌ها باشد. اگر بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی حفظ کنید، کامپوزیت‌های شما تا سال‌ها نیز دوام می آورند.

بخوانید
" لبخند لثه‌ ای " از نشانه ها تا درمان

مراحل انجام کامپوزیت‌ دندان چیست؟

برای شروع این فرآیند، بهترین دکتر کامپوزیت در تهران از شما از یک راهنمای سایه برای انتخاب رنگ رزین کامپوزیت استفاده می کند که دقیقاً با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشد. سپس بهترین دکتر کامپوزیت در تهران، سطح دندان را زبر می کند و از مایعی استفاده می کند که به ماده باندینگ اجازه می دهد به دندان بچسبد. دندانپزشک شما رزین کامپوزیت را روی مایع اعمال می کند، دندان را قالب می دهد یا شکل می دهد و سپس مواد را با نور فرابنفش سخت می کند. در صورت لزوم، بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز می تواند پس از سفت شدن رزین، دندان را بیشتر فرم دهد.

بهترین دکتر کامپوزیت دندان در شیراز کیست؟

انتخاب دکتر خوب برای کامپوزیت‌دندان در شیراز ممکن است در ابتدا کاری کاملا دشوار و زمان‌بر به نظر برسد، به این دلیل که دندانپزشکان بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند. از این رو ما در ادامه این مقاله لیستی از بهترین دکتر دندانپزشک برای کامپوزیت دندان در شیراز را آورده‌ایم که همراه با بیوگرافی مختصری از آن‌ها می‌باشد و با مشاهده نمونه کارهای کامپوزیت‌دندان بیماران این پزشکان به طور قطع می‌توانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

بخوانید
معرفی متخصصان برتر لمینت دندان در تهران به انتخاب مجله آموزشی تجهیزات دندانپزشکی

دکتر غلامحسین امینی

آدرسشیراز ، ابتدای زرگری ، کوچه 1 ، ساختمان رز ، طبقه سوم
شماره تماس07136268490 – 07136268511

دکتر سیروس قاسمی

آدرسشیراز- زرگری، نبش کوچه 18، مجتمع مدیکال، طبقه 2
شماره تماس07136275126 – 07136275170

دکتر مهدی فخری

آدرسشیراز ، شهرک گلستان، بلوار علامه امینی، نبش بلوار صبا، پلاک 360
شماره تماس07136506195

دکتر آیدا عسکری

آدرسشیراز، قصردشت، بلوار شهید آوینی (حدفاصل چهارراه عفیف آباد و خلیلی)، نبش کوچه 5
شماره تماس07136279708 – 09170651601

دکتر رضا نیکی

آدرسشیراز، خیابان زند، روبروی 20 متری سینما سعدی، خیابان عبائیان
شماره تماس07132319419

دکتر مریم بهتری نژاد

آدرسشیراز، خیابان معدل شرقی، حدفاصل صورتگر و 20 متری سینما سعدی(7تیر)، روبروی اداره آموزش و پرورش کل
شماره تماس09029179518 – 07132337930

دکتر پوریا مهرعلی

آدرسشیراز، خیابان قصردشت، نبش کوچه 44، جنب انتقال خون
شماره تماس07136267036

دکتر مریم رنجبر

آدرسشیراز، تاچارا، نبش بانک رفاه، خیابان حکمت، نبش حکمت 1
شماره تماس07136242661

دکتر محمدرضا زارع

آدرسقصردشت، بین سه راه عفیف آباد و زرگری، روبروی کوچه 59، جنب پست بانک
شماره تماس07136273043

دکتر علیرضا اقبال

آدرسشیراز، قصردشت، روبروی مخابرات ولیعصر
شماره تماس07136291189

مراقبت های بعد از کامپوزیت

پس از انجام کامپوزیت دندان، نکاتی را باید رعایت کنید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 1. تا ۴۸ ساعت پس از انجام عمل از مصرف چای، قهوه، سیگار و غذاهایی که ممکن است باعث تغییر رنگ دندان شود خودداری کنید.
 2. دندان های خود را مرتب مسواک بزنید و برای حفظ سلامت دهان و دندان به طور منظم به متخصص بهداشت مراجعه کنید. این مورد به کامپوزیت شما کمک می کند تمیز و بدون لکه بماند.
 3. از جویدن ناخن یا جویدن غذاهای سفت خودداری کنید. چرا که ممکن است مواد را خرد کند. پیوندها به اندازه یک دندان معمولی محکم نیستند، بنابراین مهم است که اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از آسیب به آنها انجام دهید.
 4. با رعایت بهداشت دهان و دندان و معاینات منظم، کامپوزیت شما باید سال ها باقی بماند.
بخوانید
هر آنچه درباره کیست دندان باید بدانید

قیمت کامپوزیت دندان در شیراز سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه کامپوزیت‌دندان در شیراز بر اساس عوامل مختلفی می‌تواند متفاوت باشد به همین دلیل است که قیمت‌های مختلفی را از دندانپزشکان دریافت کرده‌اید. در واقع کامپوزیت‌های دندان در انواع و کیفیت‌های متفاوتی هستند که با توجه به نیاز فرد و همچنین بودجه‌ای که در نظر گرفته است انتخاب می‌شود.

از عوامل موثر بر روی قیمت کامپوزیت‌دندان در شیراز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت و نوع مواد به کار رفته در کامپوزیت ونیرها
 • طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان
 • دستمزد پزشک متخصص
 • برند انواع کامپوزیت
 • محل کلینیک

مزیت‌های کامپوزیت ونیر دندان در شیراز چیست؟

کامپوزیت ونیر دندان در شیراز می‌تواند مزیت‌های بسیاری را به دنبال داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه کمتر: کامپوزیت دندان نسبت به سایر روش‌های زیبایی و اصلاح لبخند هزینه بسیار کمتری را دربردارد. به همین دلیل به عنوان یک روش بسیار محبوب برای رفع عیوب ظاهری دندان‌ها بین بیماران محسوب می‌شود.
 • دوره درمان کوتاه‌تر: معمولا این روش در طی یک جلسه و توسط دندانپزشک انجام می‌گیرد و نیازی به مراجعه چندین جلسه‌ای بیمار به مطب پزشک ندارد.
 • عدم نیاز به تراش دندان: یکی دیگر از دلایل محبوبیت این روش در بین افراد، عدم نیاز به تراش دندان‌ها برای گذاشتن مواد کامپوزیت است. در واقع مواد با کمک عامل پیوند دهنده بر روی سطح دندان‌ها چسبانده می‌شود.
 • برطرف کردن عیوب ظاهری دندان: با روش کامپوزیت ونیر می‌توان مشکلات ظاهری دندان مانند تغییر رنگ، بدفرمی دندان، شکستگی و یا ترک خوردگی و … را پوشش داد. همچنین از این روش برای بستن فواصل بین دندانی نیز استفاده می‌شود.
بخوانید
عفونت دندان و راه های درمان و پیشگیری از آن

سخن پایانی

ما با جستجو در فضای وب و با توجه به نظر کاربران لیستی از متخصص برتر کامپوزیت دندان در شیراز را برای شما عزیزان ارائه دادیم. اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه داشتید می‌توانید نظر خود را در کامنت همین مقاله بنویسید. شما عزیزان می‌توانید پیشنهادات خود را با بخش مدیریت سایت به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد ما به شما

علت بوی بد دهان چیست؟ + بررسی دلایل بوی بد دهان و معرفی راه حل‌های عالی برای رفع بوی بد دهان همراه با عکس

بازدمی که اکثر افراد آنرا بوی بد دهان می شناسند در اصطلاح پزشکی، نفس Halitosis …

دیدگاهتان را بنویسید