آمالکپ چیست و ابزار دندانپزشکی را از کجا خریداری کنیم؟

دندان ها در هر سنی ممکن است پوسیده شوند و نیاز به ترمیم آن ها داشته باشیم. دندانپزشک از مواد و ابزار مختلفی برای درمان و زیبایی دندان ها استفاده می کند. آمالکپ، کامپوزیت، باندینگ، فایل روتاری و… هم از ابزار مهم و مصرفی هستند که در دندانپزشکی به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. در دندانپزشکی، کیفیت مواد و ابزار از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین علت، در کلینیک های حرفه ای سعی می شود تا بهترین مواد را در دسترس دندانپزشکان قرار دهند تا نگرانی از بابت رضایت بیماران نداشته باشند. در ادامه با برخی از مواد و ابزار دندانپزشکی آشنا می شوید و بررسی می کنیم که هنگام خرید باید چه مواردی را در نظر بگیرید.

 

آمالگام دندانی چیست؟ + بررسی کاربرد مواد آمالگام دندانی - مجله آموزشی سلامت دندان
آمالگام دندانی چیست؟ + بررسی کاربرد مواد آمالگام دندانی – مجله آموزشی سلامت دندان

آمالکپ چیست و چه کاربردی دارد؟

آمالکپ چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

شاید نام آمالکپ یا آمالگام را شنیده باشید. ولی به احتمال زیاد، با آن آشنایی دارید. حتی اگر نامش را هم ندانید! ممکن است برای ترمیم دندان های آسیاب خود اقدام کنید و پس از ترمیم، متوجه شوید که ماده ای تیره رنگ در قسمت ترمیم شده قرار دارد. آمالگام همان ماده است که برای پر کردن دندان های عقبی مورد استفاده قرار می گیرد. خرید آمالکپ بیشتر برای دندان های عقبی انجام می گیرد. این ماده دارای ترکیباتی از فلزات مستحکم مانند نقره، نیکل، روی و… است که در جیوه با همدیگر ترکیب می شوند.

بخوانید
چگونه یک خمیر دندان خوب برای دندان‌هایمان بخریم؟ + معرفی ۸ نکته که برای انتخاب یک خمیر دندان خوب در 2024 که باید بدانید

آمالگام در اصل مقاومت بیشتری نسبت به مواد دیگری مانند کامپوزیت دارد و همین امر هم باعث شده است تا در مقابل سایش مقاوم باشد. به همین علت در ترمیم دندان های عقب که رنگ آن ها چندان مشخص نیست، مورد استفاده قرار می گیرد. البته سعی کنید هیچ گاه به دنبال خرید آمالکپ ارزان که کیفیت پایین دارند نروید تا بتوانید مقاومت مورد نیاز را از آن دریافت کنید. البته اگر از کیفیت آن اطمینان داشته باشید، هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و می توانید خرید خود را به راحتی انجام دهید.

آیا استفاده از آمالکپ عوارض دارد؟

ممکن است هنگام خرید آمالکپ amalcap این نکته ذهنتان را مشغول کند که عوارض این ماده چیست؟ بهتر است بدانید که جیوه برای برخی افراد ایجاد حساسیت می کند یا به طور کلی منع مصرف دارد. به همین علت قبل از استفاده آمالکپ برای بیمار باید این نکته را مورد توجه قرار دهید. می توانید قبل از خرید amalcap این موضوع را عنوان کنید و از مشاوران در مورد افراد حساس به جیوه سوال بپرسید.

بخوانید
رادیولوژی فک و صورت چیست و چه کاربردی دارد؟ + معرفی متخصصان رادیولوژی دهان و فک و صورت در سنندج

از طرفی خرید امالکپ برای استفاده در دندانپزشکی کودکان توصیه نمی شود و بهتر از مواد دیگر مانند کامپوزیت برای کودکان در نظر گرفته شوند که ایجاد حساسیت نکنند و عوارضی نداشته باشند.

فایل روتاری و استفاده از آن در دندانپزشکی

در گذشته، نگرانی هایی از بابت دسترسی دندانپزشک به ریشه و کانال های آن وجود داشت. باید از ابزاری استفاده می شد که کیفیت و مقاومت بالایی داشت و در عین حال انعطاف پذیری آن هم قابل قبول بود. فایل روتاری یکی از همین ابزار مهم برای عصب کشی و دسترسی به کانال های دندان محسوب می شود. فایل روتاری به یک هندپیس متصل شده و با روشن کردن دستگاه شروع به چرخش می کند. از طرفی می تواند هماهنگ با کانال ریشه، تغییر حالت دهد تا دسترسی به هر کانالی برای دندانپزشکی راحت باشد.

قیمت فایل روتاری دندانپزشکی بر اساس کیفیت آن ها متفاوت است. از این رو هنگام خرید فایل روتاری دندانپزشکی باید به کیفیت آن نیز دقت داشته باشید. این فایل به دندانپزشک کمک می کند تا به عمیق ترین بخش های ریشه دسترسی پیدا کند و مواد پرکننده را به طور کامل در تمامی نواحی ریشه قرار داد. بدین صورت درمان به مراتب بهتر و باکیفیت تر از روش های قدیمی و بدون فایل انجام می گیرد.

بخوانید
معرفی و بررسی بهترین موتور های ایمپلنت
فایل روتاری | فروشگاه دندانپزشکی دنسیس
فایل روتاری | فروشگاه دندانپزشکی دنسیس

فایل روتاری و کاربرد آن در دندانپزشکی

باندینگ در دندانپزشکی برای چه درمانی به کار می رود؟

از دیگر مواردی که در دندانپزشکی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد، باندینگ دندانپزشکی است. خرید باندینگ دندانپزشکی هم به صورت عمده برای کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی صورت می گیرد. از باندینگ برای درمان دندان های شکسته و ترمیم دندان استفاده می شود. اگر جزو افرادی هستید که ترجیح می دهید قیمت باندینگ دندان را در مطب خود کاهش دهید، قطعاً باید قیمت باندینگ دندانپزشکی را در مراکز معتبر پیدا کنید. می توانید در عین حال که مواد باکیفیتی تهیه می کنید، با قیمت های مناسب نیز خرید کنید تا بتوانید هزینه ها را کمتر کرده و مشتریان بیشتری را راضی نگه دارید.

برخی از بیمارانی که برای باندینگ دندان مراجعه می کنند، مشکلی از بابت پوسیدگی ندارند و ترجیح می دهند سایز و طرح دندان های خود را کمی تغییر دهند. در این صورت دندانپزشک از باندینگ برای آن ها استفاده می کند و درمان های زیبایی را برای آن ها انجام می دهد. در این مواقع باید رنگ باندینگ نیز علاوه بر کیفیت آن مورد توجه قرار گیرد و بر اساس سلیقه و نظر بیمار آن را تعیین کرد.

بخوانید
قلم کامپوزیت چه کاربردهایی در دندانپزشکی دارد؟
باندینگ دندان چیست ؟ همه چیز درباره باندینگ دندان - ایمپلنت دندان،‌ متخصص ایمپلنت، کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان، ارتودنسی دندان، لمینت دندان | کلینیک دندانپزشکی مبین
باندینگ دندان چیست ؟ همه چیز درباره باندینگ دندان – ایمپلنت دندان،‌ متخصص ایمپلنت، کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان، ارتودنسی دندان، لمینت دندان | کلینیک دندانپزشکی مبین

قیمت باندینگ دندان

چرا باید در خرید مواد دندانپزشکی دقت بالایی داشت؟

ممکن است روزانه مقدار زیادی مواد و ابزار دندانپزشکی در مطب یا کلینیک مورد استفاده قرار گیرد. به همین علت قیمت فایل روتاری، باندینگ و سایر مواد برای فعالان در این عرصه مهم است. از طرفی کیفیت هم باید به اندازه ای باشد که نگرانی از بابت کاهش کیفیت درمان نداشته باشند. به همین علت افراد حرفه ای، مراکز معتبر فروش را برمی گزینند تا بتوانند مواد مورد نیاز خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه کنند تا اعتبار خود را نزد مشتریان از دست ندهند.

خرید بهتری مواد و ابزار دندانپزشکی با کیفیت بالا و قیمت مناسب

انتخاب مرکزی معتبر و خوش سابقه، اهمیت بالایی دارد. نیک دندان، فروشگاهی است که همیشه رضایت مشتریان را به همراه داشته است. استفاده از خدمات یک فروشگاه آنلاین که امکان مشاوره قبل از خرید و پشتیبانی پس از فروش را برای مشتریان خود فراهم کرده است، بسیار جذاب و قابل اطمینان است. نیک دندان بهترین مواد و ابزار مصرفی دندانپزشکی مانند آمالکپ، فایل روتاری، باندینگ دندانپزشکی، کامپوزیت و… را برای مشتریان خود آماده می کند تا بتوانند با اطمینان خاطر از کیفیت و قیمت محصولات، خرید خود را در زمانی کم انجام دهند.

بخوانید
مقایسه کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی

پیشنهاد ما به شما

چگونه یک خمیر دندان خوب برای دندان‌هایمان بخریم؟ + معرفی ۸ نکته که برای انتخاب یک خمیر دندان خوب در 2024 که باید بدانید

تقریبا همه افراد جامعه میخوان که یک لبخند سفید، درخشان و خیره کننده داشته باشن. …

دیدگاهتان را بنویسید