جدیدترین مقالات

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران

بهترین متخصص کامپوزیت دندان

داشتن دندان‌های زیبا، سفید و مرواریدگون یکی از مهمترین اصول زیبایی چهره است. یکی از راه‌های برخورداری از چنین موهبتی استفاده از کامپوزیت دندان است. همچنین برای افرادی که به دنبال راه حل دائمی برای رهایی از شر دندان‌های زرد و فاسد هستند، ایمپلنت کردن دندان نیز یک روش عالی است. ما در این مقاله قصد داریم به تمام نکات پیرامون کامپوزیت دندان و معرفی بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران بپردازیم. همراه ما باشید.

کامپوزیت چیست؟

شاید اصلی‌ترین سوالی که برای کاربران در بحث لبخند زیبا و دندان‌های ردیف و مرواریدی ایجاد می‌شود، ماهیت کامپوزیت باشد. کامپوزیت دندان یک شیوه زیباسازی دندان‌ها است که در سال‌های اخیر به شدت رواج داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار است.

کامپوزیت نوعی ماده مصنوعی است که از ترکیب چند ماده مختلف تشکیل می‌گردد. هرکدام از این اجزای تشکیل دهنده ویژگی‌های خاصی دارند و یک کامپوزیت عالی از تمام ویژگی‌ها و خصوصیات اجزای تشکیل دهنده خود برخوردار است. از کامپوزیت می‌توان هم برای پر کردن دندان‌های آسیب دیده و هم رفع عیوب ظاهری دندان استفاده کرد. اگر از کامپوزیت برای پر کردن دندان استفاده شود به آن کامپوزیت ترمیمی می‌گویند، اما کامپوزیتی که استفاده از آن در سال‌های اخیر به شدت محبوب شده است ونیر کامپوزیت یا باندینگ کامپوزیت نامیده می‌شود.

بخوانید
دندانپزشکی ترمیم و زیبایی چیست؟ + معرفی خدمات دندان پزشکی ترمیم و زیبایی

آشنایی با انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت انواع مختلفی دارد که آشنایی با آن‌ها می‌تواند آگاهی بهتری در زمان انتخاب به همراه داشته باشد. انواع کامپوزیت عبارتند از:

کامپوزیت ماکروفیل یا دانه درشت

این نوع کامپوزیت دندان از ذراتی با اندازه ۱۰ الی ۱۵ میکرومتر تشکیل شده است؛ به همین دلیل اجرای این نوع کامپوزیت با مقاومت بیشتری برای دندان‌ها همراه است اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم در کنار مقاومت بالای این نوع کامپوزیت، ترمیم آن بسیار سخت است.

کامپوزیت میکروفیل یا ریزدانه

این نوع کامپوزیت دندان ذرات ریزتری دارد و ظاهری کاملا صاف، یکدست و طبیعی به دندان‌ها می‌بخشد. اگرچه کامپوزیت میکروفیل از استحکام مناسبی برخوردار است اما نسبت به کامپوزیت ماکروفیل مقاومت آن کمتر است.

کامپوزیت هیبریدی

این مدل از کامپوزیت دندان دارای ذرات مختلفی است که به صورت ترکیبی به کار می‌روند. برخی از ذرات کامپوزیت هیبرید اندازه‌ای حدود ۱۰ الی ۱۵ میکرومتر دارند و برخی دیگر تا ۴۰ میکرومتر هم می‌رسند. مهمترین مزیت این نوع کامپوزیت را باید مقاومت بسیار بالای آن‌ها در برابر ساییدگی و ضربه دانست. اما باید اضافه کنیم که این نوع کامپوزیت نیاز به ترمیم‌های دوره‌ای منظم خواهد داشت.

بخوانید
کاشت دندان چگونه انجام می‌شود؟ - میزان موفقیت کاشت دندان چقدر است؟

نانو کامپوزیت

نانو کامپوزیت دندان، یکی از کاربردی‌ترین انواع کامپوزیت است که مشکلات نام برده در کامپوزیت‌های هیبردی را مرتفع می‌سازد. اندازه ذرات این نوع کامپوزیت ۲۰ نانومتر است و از مقاومت بالایی در برابر ساییدگی برخوردار هستند. این نوع کامپوزیت قابلیت پولیش بسیار بالایی دارد و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کامپوزیت دندان محسوب می‌شود.

مزایا و معایب کامپوزیت کردن دندان

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، کامپوزیت کردن دندان و ایمپلنت در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار داشته است. داشتن دندان‌های زیبا، سفید و مرتب امروز دیگر آرزو نیست و هرکس می‌تواند به بهره گیری از مزایای کامپوزیت دندان، از این موهبت برخوردار باشد. البته کامپوزیت کردن دندان با مزایا و معایبی همراه است که ما در این بخش به آن‌ها خواهیم پرداخت:

مزایای کامپوزیت دندان

مهمترین مزایایی که می‌توان برای کامپوزیت دندانی نام برد عبارتند از:

 • نیاز به آمادگی خاصی نخواهید داشت.
 • ساختار دندان اصلی تا حدود زیادی حفظ می‌شود.
 • هزینه آن نسبت به دیگر روش‌های زیباسازی دندان کمتر است.
 • تنها در یک جلسه قابل انجام است.
 • بهترین جایگزین برای روکش دندان محسوب می‌شود.
 • قابل ترمیم و تعویض است.
 • چسبیدن مواد کامپوزیت به دندان باعث افزایش استحکام ساختار دندان می‌شود.
 • ظاهری طبیعی و هم رنگ دندان داشته و نمای کاملا طبیعی به دندان‌ها می‌بخشد.

معایب کامپوزیت دندان

 • یکی از اصلی‌ترین معایب کامپوزیت دندان احتمال لک شدن آن است. در واقع اگر مراقبت‌های بهداشتی دهان و دندان به خوبی رعایت نشود و یا در رژیم غذایی خود از مواد رنگی و نوشیدنی‌هایی چون چای و قهوه زیاد استفاده کنید امکان لک شدن کامپوزیت وجود دارد.
 • طول عمر کمتری نسبت به سایر خدمات زیبایی دندان از جمله لمینت دارد.
 • برای کامپوزیت کردن نیاز به تراشیده شدن ساختار دندان نیست و به همین دلیل ممکن است نتیجه نهایی کمی غیر عادی باشد.
بخوانید
بررسی کاربردهای وسایل پراستفاده در دندانپزشکی

سن مناسب برای کامپوزیت کردن دندان

هیچ محدودیت سنی برای کامپوزیت دندان وجود ندارد. البته به توصیه پزشکان بهتر است قبل از سن ۱۸ سالگی از نصب کامپوزیت دندانی خودداری کنید. رشد استخوان فک در سنین زیر ۱۸ سال همچنان ادامه دارد و در صورت کامپوزیت کردن زیر سن ۱۸ سال ممکن است رشد فک باعث ایجاد اختلال در ظاهر کامپوزیت شود.

ماندگاری کامپوزیت دندان

دوام و استحکام کامپوزیت‌های دندانی تقریبا بالا است. با این حال نیاز به مراقبت‌هایی نیز دارد و فرد باید موارد بهداشتی و اصول تغذیه‌ای را به خوبی رعایت کند. در این صورت ممکن است عمر کامپوزیت دندان به بیش از ۱۰ سال هم برسد. مهمترین مواردی که برای مراقبت از کامپوزیت باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • به صورت مرتب مسواک بزنید.
 • از نخ دندان به عنوان مکمل مسواک استفاده کنید تا تمام فواصل دندانی به خوبی تمیز و پاکسازی شوند.
 • از خوردن مواد غذایی سفت پرهیز کنید. مواد غذایی سفت باعث آسیب دیدگی و ساییدگی کامپوزیت‌ها می‌شود.
 • بلافاصله بعد از خوردن مواد غذایی رنگی و نوشیدنی‌هایی چون قهوه و چای حتما دندان‌های خود را مسواک بزنید تا از لک شدن و تغییر رنگ کامپوزیت پیشگیری شود.
 • از ایجاد تغییرات دمایی ناگهانی (استفاده همزمان از خوراکی‌های خیلی و گرم و خیلی سرد) خودداری شود.
بخوانید
مقایسه لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر

عوارض احتمالی کامپوزیت دندان

کامپوزیت از جمله خدمات زیبایی دندان است که عوارض احتمالی چندانی ندارد. البته اصلی‌ترین عوارضی که ممکن است برخی زیباجویان با آن روبه رو شوند تورم و آسیب‌های لثه است. این عارضه زمانی رخ می‌دهد که کامپوزیت به خوبی روی دندان قرار نگیرد. هرچه مهارت پزشک متخصص بیشتر باشد احتمال بروز عارضه‌های احتمالی نیز کاهش می‌یابد.

قیمت کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت بستگی به کیفیت مواد مورد استفاده، تجربه، تخصص و مهارت متخصص دندانپزشکی و میزان کار مورد نیاز برای اجرای کامپوزیت خواهد داشت.

معرفی بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران

حال که با اهمیت انتخاب بهترین متخصص برای انجام کامپوزیت دندان و یا ایمپلنت آشنا شدید، بهترین متخصص کامپوزیت در تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

کلینیک دندانپزشکی آتن یکی از بهترین مراکز تخصصی است که مهمترین ویژگی‌های استفاده از خدمات عبارتند از:

 • دارای شرایط پرداخت اقساطی بدون سود و بهره
 • استفاده از بهترین مواد و متریال آلمانی، اروپایی، امریکایی و ژاپنی
 • ضمانت یکساله بعد از انجام خدمات
 • مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا
 • همراه با امکانات ویژه در محیطی آرام و مطبوع
بخوانید
جراح دهان، فک و صورت کیست؟ + خدمات تخصصی جراحی فک و صورت

انواع کامپوزیت در کلینیک تخصصی آتن

از آنجایی که کامپوزیت یکی از محبوب‌ترین خدمات زیبایی دندان محسوب می‌شود ما تلاش کرده‌ایم تا با بهترین کامپوزیت‌های موجود در بازار رضایت صد در صدی مراجعین خود را تضمین کنیم. انواع کامپوزیت‌های موجود در این کلینیک تخصصی دندانپزشکی عبارتند از:

کامپوزیت IPS

ساخت کشور آلمان و از نوع کامپوزیت نانوهیبریدی است که با دو شید رنگی طبیعی و بلیچ و قابلیت فعال‌سازی و آزادسازی فلوراید از جمله بهترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود. ماندگاری این کامپوزیت دندان بین ۱۰ تا ۱۲ سال است.

کامپوزیت سولافیل

یک محصول انگلیسی از نوع نانوهیبریدی که دارای استحکام بسیار بالایی بوده و با توجه به کیفیت عالی که دارد از قیمت مناسبی برخوردار است. این کامپوزیت در دو شید رنگی طبیعی و سوپر بلیچ با طول عمر کامپوزیت ۵ تا ۷ سال تولید می‌شود.

کامپوزیت کاریزما

محصولی که ساخت کشور آلمان بوده و در آن از ذرات الماس استفاده شده، این نوع کامپوزیت از نوع سوپر هیبریدی است و در سه شید رنگی طبیعی، بلیچ و سوپر بلیچ تولید می‌شود. طول عمر این کامپوزیت بین ۶ تا ۸ سال است.

بخوانید
رادیولوژی فک و صورت چیست و چه کاربردی دارد؟ + معرفی متخصصان رادیولوژی دهان و فک و صورت در سنندج

کامپوزیت سارمکو

یک محصول از نوع نانو هیبریدی و ساخت کشور سوئیس است که در سه شید رنگی بلیچ، سوپر بلیچ و سوپراکسترابلیچ تولید می‌شود. عمر این کامپوزیت دندان بین ۶ تا ۸ سال است.

کامپوزیت زنیت

محصولی از نوع کامپوزیت هیبریدی و ساخت کشور آلمان است که در دو شید رنگی سوپربلیچ و بلیچ تولید می‌شود. طول عمر این کامپوزیت بین ۵ تا ۷ سال است.

کامپوزیت توکویاما

یک محصول از نوع میکروهیبریدی با استحکام بسیار بالا و در دو شید رنگی طبیعی و سوپر بلیچ است که طول عمری حدود ۵ تا ۷ سال دارد.

جمع‌بندی

یکی از محبوب‌ترین خدمات در حوزه زیبایی کامپوزیت دندان است که می‌تواند باعث زیباتر شدن، یکدست دیده شدن و استحکام دندان‌ها شود. کامپوزیت‌های دندانی در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هریک از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار بوده و عامل اصلی تعیین طول عمر کامپوزیت محسوب می‌شوند. یکی از مهمترین نکاتی که در انجام کامپوزیت باید به آن دقت شود، انتخاب پزشک متخصص و با تجربه برای انجام این روش زیبایی است.

بخوانید
تراش دندان برای لمینت چقدر است؟

کلینیک زیبایی آتن یک کلینیک تخصصی با بهره مندی از بهترین مواد و متریال انجام انواع خدمات دندانی از جمله کامپوزیت، لمینت، ایمپلنت و ارتودنسی دندان است که شرایط پرداخت آسان اقساطی را برای مراجعین فراهم آورده و بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را در زمینه زیبایی صورت و دندان با قیمت‌های بسیار مناسب به علاقمندان ارائه می‌کند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02177852136

09375949628

پیشنهاد ما به شما

دندانپزشکی کودکان

همه چیز درباره دندانپزشکی کودکان + معرفی بهترین دندانپزشکان اطفال سنندج

ما در دندانپزشکی برای اینکه درمان ها به صورت تخصصی صورت بگیرد چندین شاخه تخصصی …

دیدگاهتان را بنویسید