جدیدترین مقالات

5 بیماری شایع که ابتدا دندان‌پزشکان به آن‌ها پی می‌برند!

5 بیماری شایع که ابتدا دندان‌پزشکان به آن‌ها پی می‌برند!

دندانپزشکی بخشی از علم پزشکی است که به درمان بیمارهای مربوط به دهان و دندان می پردازد و روش های پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات دندان را به بیماران خود ارائه می دهد. بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان در خصوص شناسایی علائم بیماری های مرتبط با دندان و درمان آن ها تخصص دارد و قادر است با به کارگیری تخصص خود در این زمینه تمامی بیماری های مربوط به دهان و دندان را درمان نماید. در این مقاله قصد داریم به بررسی 7 تا از ویژگی های دندانپزشک خوب  بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شمار عزیزان قرار دهیم با ما همراه باشید.

دندانپزشک کیست و چه وظایفی دارد؟

دندانپزشک شخصی است که با استفاده از مهارت و دانشی که دارد از طریق به کارگیری ابزارآلات مخصوص دندانپزشکی به درمان مشکلات و بیماری های دهان و دندان بیماران می پردازد.

دکتر دندانپزشک می بایست وسایل و ابزار دندانپزشکی را مدام استرلیزه نماید و با رعایت بهداشت مانع از گسترش بیماری های واگیردار دهان و دندان به سایر افرادی شود که برای درمان به او مراجعه می کنند. زیرا همانگونه که می دانید دهان یکی از حساس ترین نقاط بدن برای ورود انواع ویروس و میکروب . ابتلا به انواع بیماری ها است لذا دندانپزشک به خوبی به این موضوع آگاه بوده و بی دقتی در این مورد را جایز نمی داند.

بخوانید
5 نکته طلایی برای مراقبت از دندان که باید بدانید!

سایت پزشکا به عنوان رسانه تخصصی در زمینه زیبایی و پزشکی و یکی از پربازدیدترین وبسایت ها در زمینه معرفی بهترین پزشکان، جراحان و کلینیک های زیبایی تهران و سایر شهرهای ایران می باشد. ما در رسانه پزشکا سعی می کنیم با تولید محتوای باکیفیت و لایق شما عزیزان، بهترین و مجرب ترین پزشکان هر حوزه را معرفی نماییم.

یکی از وظایف بهترین دندانپزشک این است که بهترین راه درمانی را برای بیمار به کار ببرد به عنوان مثال اگر بیمار در قسمتی از دندان و لثه خود احساس درد داشته باشد پزشک با انجام معاینات به بررسی وضعیت دندان های بیمار می پردازد و دندانی را که موجب ایجاد درد شده است را شناسایی می کند، اگر بیمار بعد از معاینه تصمیم به کشیدن دندان داشت در صورتی که دندان مذکور قابل ترمیم می باشد یک دندانپزشک خوب بیمار را راهنمایی و متقاعد می کند که بهترین گرینه برای درمان کشیدن دندان نبوده در صورتی که بتوان آن را ترمیم کرد.

بیماری شایع که ابتدا دندان‌پزشکان به آن‌ها پی می‌برند!

بخوانید
لیفت سینوس و ایمپلنت دندان

بیماری کرون ،دیابت، سرطان دهان ، کم‌خونی ، بیماری رفلاکس معده به مری

و یا در مثالی دیگر ممکن است بیمار به دندانپزشک مراجعه کند و از وی بخواهد که عصب کشی یکی از دندان هایش را که درد دارد برای وی انجام دهد در این مورد دندانپزشک موظف است ابتدا دندان های بیمار را بررسی و معاینه نماید و نبایستی به آنچه که بیمار می گوید و تمایل دارد عمل کند زیرا در بیشتر موارد درد ناشی از دندان درد ممکن است در تمامی دندان ها بپیچد و معلوم نیست که درد دقیقا برای کدام دندان است در چنین مواردی بهترین دندانپزشک با معاینه دندان های بیمار وی را آگاه و متقاعد می سازد که تشخیص او دقیق تر است.

بهترین دندانپزشک با رفتار مهربانانه و صمیمی که با بیمار برقرار می کند از نگرانی ها و اضطراب بیمار نسبت به دندان هایش کم می کند.

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین موارد در امر درمان دندان امکانات و ابزارآلات مجهز دندانپزشکی است ، بهترین دندانپزشک در مطب خود از جدیدترین امکانات روز استفاده می کند و از این طریق درمان موثر خواهد بود.

بخوانید
درمان ریشه دندان چگونه است؟ + متخصص درمان ریشه یا اندودنتیست کیست؟

با توجه به مطالب گفته شده می توان وظایف بهترین دندانپزشک را در موارد ذیل به صورت خلاصه بیان کرد:

 • ویزیت و مشاوره بیماران در خصوص درمان
 • بهترین دندانپزشک قبل از شروع به کار درمان می بایست آرامش لازم را به بیمار بدهد مخصوصا در مورد کودکان
 • بهترین دندانپزشک از مناسب ترین روش ها برای درمان استفاده می کند و در طی درمان سعی در کمتر نمودن میزان درد را دارد.
 • در صورت نیاز عکس برداری انجام می شود.
 • تمامی درمان های مخصوص دندانپزشکی مانند جرم گیری- پرکردن- کشیدن و روکش و … می بایست در مطب قابل انجام باشد.

دندانپزشک چه ویژگی هایی دارد؟

 • بهره مندی از مهارت بالا در کار با دست

بهترین دندانپزشک می بایست مهارت و چابکی لازم را برای کار با دست داشته باشد، از آن جا که فضای دهان کوچک است لذا دندانپزشک می بایست بتواند به راحتی و با هماهنگی، امور مربوط به درمان را انجام دهد، زیرا درمان دندانپزشکی به گونه ای است که نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد از این رو دندانپزشک می بایست از مهارت حرکتی بالایی برخوردار باشد تا بتواند با استفاده از تجهیزات مورد نیاز در حفره کوچک دهان درمان را به خوبی و با رضایت بخشی بیمار انجام دهد.

 • مهارت بالا در برقراری ارتباط
بخوانید
تأثیرات میوه بر سلامتی و عملکرد بدن

یکی از ویژگی های بارز یک دندانپزشک خوب برخورداری از مهارت ارتباط قوی است، دندانپزشک می بایست بیمار را در خصوص درمان و پیشگیری از  ابتلا به بیمارهای دهان و دندان راهنمایی کند و آموزش های لازم در این زمینه را به بیمار ارائه دهد، برخورداری از توانایی لازم برای توضیح دادن اطلاعات تخصصی دندانپزشکی به صورت روان به طوری که برای بیمار قابل فهم باشد یکی از ویژگی های یک دندانپزشک محسوب می شود.

 • برخورداری از دانش به روز دندانپزشکی

علم و تکنولوژی در هر زمینه ای به صورت دقیقه ای در حال رشد و پیشرفت است که علم دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد لذا یک دندانپزشک خوب می بایست از جدیدترین روش های درمان آگاهی و اطلاعات لازم را داشته باشد  دندانپزشکی می تواند در زمینه کاری خود موفق شود که به روز بوده و از شیوه های درمانی و تجهیزات نوین آگاهی داشته باشد.

 • توجه داشتن به وقت و سلامت بیمار

بهترین دندانپزشک در اصفهان با در نظر گرفتن وقت و زمان لازم برای تک تک بیماران بهترین روش درمانی را به آنان ارائه می دهد همچنین در طی ساعت کاری در مطب تعداد بیماری را ویزیت می کند که بتواند پاسخگوی نیاز و درمان آن ها باشد.

بخوانید
راهنمای عملی سفید کردن دندان در خانه با کیت های بلیچینگ خانگی

دندانپزشک خوب و با مهارت سعی دارد با استفاده از دانش و آگاهی لازم در خصوص اقدامات پیشگیرانه به صورت منظم سلامت بیمار را حفظ نماید.

 • استفاده از وسایل و ابزار پیشرفته دندانپزشکی

یک دندانپزشک خوب می بایست با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا و همچنین با استفاده از روش های جدید علمی در این زمینه سعی در درمان عارضه های مختلفی که بیماران به آن مبتلا شده اند را داشته باشد، همچنین استفاده از وسایل و ابزار پیشرفته دندانپزشکی نیز یک مزیت بسیار بزرگ برای دندانپزشک محسوب می شود.

 • داشتن مهارت بالا در تشخیص و درمان

یک دندانپزشک خوب با دانش و تجربه ای که دارد به راحتی بعد از معاینات و بررسی های لازم ناراحتی و مشکل بیمار را تشخیص داده و بهترین روش درمانی را برای وی در نظر می گیرد و توصیه های درمانی را به صورتی که برای بیمار قابل درک باشد به وی ارائه می دهد، دندانپزشک خوب آنچه که بیمار می خواهد را با انتخاب های منطقی و اصولی انجام می دهد.

 • آموزش بهداشت دهان و دندان به بیمار
بخوانید
هر آنچه درباره کیست دندان باید بدانید

اغلب مشکلاتی که برای دهان و دندان بیماران به وجود می آید به دلیل رعایت نکردن برخی نکات بهداشتی است، دندانپزشک خوب برای جلوگیری از ایجاد مشکلات و ناراحتی های جدی تر نکات ساده بهداشتی دهان و دندان را به بیمار آموزش می دهد، بهترین دندانپزشک با آموزش چگونگی مسواک زدن و کشیدن نخ دندان سطح آگاهی بیماران را در خصوص رعایت بهداشت دهان و دندان بالا می برد.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، شما می توانید با مراجعه به سایت پزشکا و مقاله بهترین دندانپزشک در اصفهان لیست بهترین پزشکان را ببینید و بهترین پزشک و مرکز خود را انتخاب کنید ، سایت پزشکا بهترین انتخاب برای یافتن بهترین دندانپزشک در اصفهان برای شما دوستان است.

منبع :(pezeshka.net)

پیشنهاد ما به شما

ایمپلنت در مشهد

ایمپلنت در مشهد

ایمپلنت دندان در مشهد؛ راه حل دائمی برای لبخندی زیبا و سلامتی دهان است. از …

دیدگاهتان را بنویسید