ارائه خدمات دندانپزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت آبادان از سرگرفته شد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکدعه علوم پزشکی آبادان نجمه سید آقامیری چهارشنبه اظهارداشت: ارائه خدمات دندانپزشکی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام واحدهای دندانپزشکی مرکز بهداشت آبادان  شروع به فعالیت کرده و در حال ارائه خدمات اورژانسی به تمامی گروه‌های سنی هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری ۲مرکز خدمات جامع سلامت در حال ارائه خدمات دندانپزشکی بوده‌اند افزود: از ابتدای امسال تا اخر تیرماه ۶۸۶ خدمت معاینه دهان و دندان توسط دندانپزشکان و مراقبین سلامت انجام شده است که از این تعداد ۲۱۸ خدمت درمانی دریافت شده با مجوز وزارت بهداشت و هماهنگی‌های صورت انجام شد.

ارائه خدمات

وی ادامه داد:  هفت مرکز ارائه‌دهنده خدمت فعال شده و خدمات اورژانسی دهان و دندان، شامل خارج کردن دندان‌های غیرقابل نگه داشت و کنترل عفونت را به همشهریان ارائه می‌کنند. به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند. مراقبت های دندانی و بهداشت و ترمیم دندان

به گزارش ایرنا موارد مثبت از بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونا از اواخر بهمن پارسال در کشور مشاهده شد. شیوع این ویروس بر بیشتر فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی ، اداری اجتماعی و فرهنگی خوزستان تاثیر بسیار بالایی گذاشته است.  دکتر علی بیگلری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نگرانی ناشی از ابتلا به کرونا در مراکز درمانی سبب شده است مردم از مراجعه به دندانپزشکی ها خودداری کنند در صورتی که با شیوع کرونا رعایت پروتکل ها در این مراکز جدی تر شده است.

ارائه خدمات

 

وی افزود: پیش از این سرایت بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت مراکز دندانپزشکی را تهدید می کرد که با رعایت موارد بهداشتی از سرایت آن جلوگیری شد و در شرایط کرونا نیز قطعا رعایت این موارد بهداشتی بیشتر و جدی تر است. دکتر بیگلری تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محیط دندانپزشکی در اولویت قرار دارد اما مردم نیز باید پروتکل ها را رعایت کنند.

در پایان

رییس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ارائه پروتکل های بهداشتی در خصوص کنترل بیماری های واگیر از جمله کرونا از طریق اطلاع رسانی مجازی، پوسترها و بروشورها در سطح مراکز دندانپزشکی صورت گرفته است.

دکتر بیگلری افزود: فراهم آوردن شرایط بهینه جهت کنترل عفونت، از قبیل در اختیار گذاشتن ماسک برای بیماران در بدو ورود و همه پرسنل، تهیه مواد ضدعفونی و در اختیار گذاشتن آن برای بیماران و پرسنلی که در سطح مرکز در حال تردد هستند از اقدامات در راستای جلوگیری از انتشار کرونا است.

دکتر بیگلری اظهار داشت: ارائه‌دهندگان خدمات دندانپزشکی در صورت مشاهده بیماری که دارای علائم بیماری است، موظف به لغو درمان دندانپزشکی و ارجاع بیمار به مراکز بهداشتی درمانی منتخب کرونا در سراسر استان جهت اقدامات مقتضی هستند.

منبع: https://bit.ly/3oDoxeX

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *