۳۰ مرداد؛ زمان برگزاری آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی

به گزارش روز یکشنبه مرکز سنجش آموزش پزشکی،  سی و چهارمین آزمون پذیرش دستیاری در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در سال ۱۳۹۹ پنج شنبه ۳۰ مرداد با رعایت کامل تمامی پروتکل بهداشتی برپا می‌شود.

این آزمون به صورت کاغذی با شرکت ۲ هزار و ۵۶۹ نفر در ۱۷ شهر و ۱۸ حوزه امتحانی برگزار می شود.

داوطلبان سی و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی می‌توانند از ساعت ۹ صبح دوشنبه ۲۷ مرداد تا ساعت ۹ صبح چهارشنبه ۲۹ مرداد  به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کرده و از کارت ورود به جلسه خود پرینت تهیه کنند.

مرکز سنجش آموزش پزشکی تاکید کرد از ورود افراد بدون کارت به حوزه آزمون جلوگیری می شود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، دکتر مارتین ادی از دانشگاه «بریستول» در انگلیس معتقد است که خمیردندان حاوی همان مواد شیمیایی است که ژل ضد باکتری ضدعفونی کننده دست دارند.

این استاد دندانپزشکی گفت: عملکرد ضد میکروبی خمیردندان در دهان به مدت سه تا پنج ساعت باقی می ماند و در نتیجه باعث کاهش بار ویروسی بزاق یا عفونت توسط ویروس های می شود که وارد دهان می شوند.

وی افزود: برای اکثریت مردم، مسواک زدن دندان باید زمانی تنظیم شود که آنها قصد دارند برای ورزش یا خرید از خانه های خود خارج شوند.

دکتر ادی تاکید کرد در صورت ورود ویروس کرونا به دهان، عملکرد ضدمیکروبی خمیر دندان می تواند این ویروس را از بین ببرد یا از تکثیر آن و ابتلا به بیماری پیشگیری کند.

وی یادآور شد: همچنین خواص ضد میکروبی خمیردندان با کاهش بار ویروسی در دهان که محققان حدس می زنند می تواند با میزان مسری بودن یک فرد ارتباط داشته باشد، از ابتلای دیگران به این بیماری پیشگیری می کند.

این استاد دندانپزشکی انتقال ویروس کرونا میان افراد بیشتر از طریق قطرات ناشی از سرفه یا عطسه انجام می شود که می توان آنها را از روی سطوح پاک کرد. پزشکان می گویند، این ویروس فقط از طریق دهان ایجاد عفونت نمی کند – بلکه از طریق بینی و چشم نیز می تواند وارد بدن شود.

دکتر ادی تاکید کرد که مردم باید هر زمان که می خواهند از خانه خارج شوند، مسواک بزنید.

وی همچنین از دولت این کشور خواست، به همان روشی که مردم را به ماسک زدن و شستن مرتب دست ها ترغیب می کند، آنها را به مسواک زدن بیشتر نیز تشویق کند.

این استاد دانشگاه بریستول تصریح کرد: استفاده از دهان شویه نیز برای از بین بردن ذرات ویروسی از دهان و جلوگیری از انتشار آن توسط فرد عفونی به دیگران پیشنهاد شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *