علوم‌پزشکی تهران دانشجوی پودمانی بهداشت دندانپزشکی می‌پذیرد

به گزارش روز دوشنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران براساس مجوز شورای آموزش دانشگاه، جهت دوره MDPH دندانپزشکی در سال جاری از طریق آزمون و براساس شرایط دانشجو می‌پذیرد. داشتن مدرک دکتری و یا بالاتر در رشته دندانپزشکی، پذیرش در آزمون ورودی و داشتن موافقت بالاترین مقام مسوول برای شاغلین دولتی از جمله شرایط پذیرش است.

آزمون مرحله اول کتبی و به صورت تستی چهار گزینه ای برگزار می شود. در این مرحله ۲ برابر ظرفیت رشته پذیرش می شوند. آزمون مرحله دوم شامل مصاحبه شفاهی است که توسط شورای برنامه ریزی MDPH انجام می شود. حضور نیافتن داوطلبان در مرحله دوم آزمون انصراف محسوب شده و انجام مصاحبه مجدد امکان پذیر نیست. پذیرش بر اساس ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه شفاهی بوده و اولویت با رتبه های بالاتر است.

براساس اعلام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از ۳۰ درصد مصاحبه شفاهی، ۴۰ درصد معادل ۱۲ درصد کل بر اساس مستندات و CV ارائه شده محاسبه شده و ۶۰ درصد معادل ۱۸ درصد کل در مصاحبه شفاهی بر اساس توانایی های ارتباطی و زبان انگلیسی منظور می‌شود. این دوره شامل ۲۸ واحد درسی و ۴ واحد پایان نامه است. دوره پودمانی بوده و شامل۶ ترم تحصیلی و برای هر ترم بین چهار تا هفت واحد درسی است که در مجموع حداکثر ۲.۵ سال به طول می انجامد. به فارغ التحصیلان این دوره دانشنامه MDPH اعطا می‌شود.

شهریه کل دوره MDPH مبلغ ۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال (۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان) است که پذیرفته شدگان باید در یک نوبت در هنگام ورود به دوره نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. احتمال افزایش شهریه در سال جاری وجود دارد که متعاقبا هنگام ثبت نام به اطلاع داوطلبین می رسد. متقاضیان باید مدارک لازم جهت ثبت نام را از تاریخ ۱۰ تا ۲۵ مهرماه ۹۹ به آدرس پست الکترونیک اعلام شده در سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران ارسال کنند. منابع آزمون نیز در سایت یاد شده، اعلام شده است. آزمون ۲۸ مهرماه ۹۹ در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

منبع: https://dentalgadget.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *