مراحل لمینت دندان و نحوه انجام آن چگونه است؟

لمینت دندان مناسب افرادی می باشد که دندان های زرد و ظاهری نا به هنجار دارند.مراحل لمینت دندان روشی نوین و پرطرفدار برای ایجاد لبخندی زیبا است. نحوه لمینت دندان از جمله نکاتی است که ممکن است ذهن مراجعه کنندگان و بیماران را به خود جلب کند. برای دانستن مراحل انجام لمینت دندان ادامه مطلب را بخوانید.

نحوه لمینت دندان به چه صورت است؟

داشتن دندان‌هایی سفید، ردیف و زیبا از جمله دغدغه‌ها و خواسته‌های تمام افراد در طول دوران زندگی آن‌ها می‌باشد. روش‌های مختلفی برای رفع ایرادات دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها وجود دارد که از جمله این روش‌ها، می‌توان به لمینت دندان‌ها اشاره کرد. در پروسه‌ی لمینت کردن دندان‌ها که دارای انواع مختلفی همچون لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی می‌باشد. یک روکش بسیار نازک که متناسب به ساختار دندان‌های هر فرد و مخصوص او ساخته می‌شود.

لمینت دندان

بر روی دندان‌ها قرار گرفته و نقص‌ها ظاهری و لکه‌های موجود روی دندان‌ها را می‌پوشاند. حال شاید پرسیده شود که روش لمینت دندان چگونه است؟ مراحل انجام لمینت دندان شامل بررسی دندان‌ها، پاکسازی دندان‌ها، آماده‌سازی، طراحی روکش لمینت متناسب با ساختار دندان‌ها و متصل کردن و جایگذاری صحیح روکش لمینت بر روی دندان‌ها می‌باشد. در ادامه به بررسی دقیق هر یک از این مراحل می‌پردازیم.

انجام مراحل لمینت دندان طی چند مرحله می باشد

معاینه دندان توسط دندانپزشک

برای بررسی نحوه لمینت دندان‌ها، باید مراحل مختلفی را بررسی کرد. در مرحله‌ی اول و در طی ملاقات با دندانپزشک، وضعیت دندان‌ها تحت بررسی قرار می‌گیرد و ساختمان کلی دندان‌ها به وسیله‌ی اشعه‌ی ایکس بررسی می‌شود. بعد از انجام بررسی‌ها و معاینات لازم بر روی دندان‌ها، در صورت عدم وجود مواردی چون پوسیدگی دندان‌ها، بیماری لثه و یا مشکلات دیگر، دندانپزشک گزارشات لازم را به فرد مراجعه کننده می‌دهد و بیمار را از تعداد دندان‌هایی که لازم است لمینت شوند آگاه می‌کند. بعد از انجام این بررسی‌ها و ابلاغ نتایج حاصل از معاینه به بیمار، نوبت به طی کردن مراحل بعدی می‌رسد.

جرم گیری دندان ها

از دیگر مراحلی که در نحوه لمینت دندان‌ها باید تحت بررسی قرار گیرد، پاکسازی دندان‌هاست. بعد از بررسی دندان‌ها و به دست آوردن اطلاعات دقیق درباره‌ی تعداد دندان‌هایی که باید لمینت شوند، گزارشی درباره‌ی روش لمینت دندان، هزینه‌ی انجام این کار و همچنین مدت زمان انجام لمینت دندان‌ها در اختیار بیمار قرار می‌گیرد و در صورت نیاز، اقدامات لازم برای پاکسازی و جرم‌گیری دندان‌ها توسط دندانپزشک متخصص انجام می‌شود. پاکسازی و جرم‌گیری دندان‌ها در جهت آماده سازی دندان‌ها برای انجام مراحل دیگر لمینت، امری مهم و ضروری است. دندانپزشک در صورت نیاز باید به پاکسازی و جرمگیری دندان‌ها اقدام کند.

مراحل انجام لمینت دندان

آماده کردن دندان‌ها برای نصب روکش لمینت

مرحله‌ی دیگر که در نحوه‌ لمینت دندان‌ها در پیش گرفته می‌شود، شامل آماده سازی دندان‌ها برای لمینت خواهد بود. در این مرحله با تراشیدن مینای دندان‌ها، فضای لازم جهت قرارگیری لایه‌ی لمینت بر روی دندان‌ها فراهم می‌شود. برای انجام این کار از یک دریل کوچک استفاده می‌شود، که درد خاصی با استفاده از آن و کشیدن آن بر روی دندان‌ها ایجاد نمی‌شود. برای پیش بردن این مرحله، از یک بی‌حس کننده‌ی موضعی استفاده می‌شود. بعد از انجام اقدامات لازم جهت آماده سازی دندان‌ها، قالب لمینت مناسب با ساختار دندان‌ها توسط دندانپزشک طراحی و آماده می‌شود. مرحله‌ی آماده سازی دندان‌ها، از جمله مراحل مهم لمینت دندان‌هاست.
در مرحله آماده سازی با تراشیدن مینای دندان‌ها، فضای لازم جهت قرارگیری لایه‌ی لمینت بر روی دندان‌ها فراهم می‌شود.

طراحی روکش لمینت برای دندان‌ها مناسب با ساختار آن

مرحله‌ی مهم دیگر در نحوه‌ لمینت دندان‌ها، طراحی و آماده‌سازی روکش لمینت مناسب با ساختار دندان‌های مراجعه کننده است. در این مرحله یک قالب متناسب با ساختار دندان‌های مراجعه کننده توسط دندانپزشک، طراحی و تولید می‌شود و این قالب به یک آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می‌شود. در نهایت در این آزمایشگاه‌ها به وسیله‌ی این قالب، یک روکش لمینتی متناسب با ساختار دندان‌ها تولید خواهد شد. طی کردن این مرحله و ساخت روکش لمینتی مناسب برای دندان‌ها، به طور میانگین حدود ۲ هفته به طول می‌انجامد و در طی این مدت، افراد می‌توانند از روکش‌های موقت استفاده کنند.

روکش لمینت را بر روی دندان نصب می کنند

مرحله‌ی نهایی و مهمی که در نحوه لمینت دندان‌ها وجود دارد، مرحله‌ی نصب روکش لمینت بر روی دندان‌ها می‌باشد که در این مرحله، لایه‌ی لمینتی ساخته شده در آزمایشگاه‌ها به وسیله‌ی قالب دندان‌های فرد توسط دندانپزشک بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد. دندانپزشک باید از نصب صحیح و قرارگیری این روکش‌ها بر روی دندان‌ها، اطمینان حاصل کند.

انواع لمینت دندان

به بیان دیگر نصب لایه‌ی لمینتی بر روی دندان‌ها باید به صورتی باشد که در بین خطوط لثه و همچنین روکش لمینتی قرار گرفته بر روی دندان‌ها فاصله‌ای وجود نداشته باشد. در غیر این صورت نصب نادرست این روکش، باعث تجمع میکروب‌ها در فواصل ایجاد شده می‌شود و در نهایت این مشکل سبب ایجاد بیماری‌های لثه‌ای و علاوه بر آن شکستگی روکش لمینت خواهد شد.

سخن پایانی

لمینت دندان روشی نوین می باشد. این روش برای افرادی که دندان های زرد دارند مناسب می باشد. انجام لمینت تاثیر زیادی در لبخند شما دارد. آشنایی با مراحل انجام لمینت ممکن است برایتان جالب باشد. در بالا به طور کامل مراحل و نحوه انجام لمینت را توضیح داده ایم.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

https://linky.nu/3K7MUhttps://b2n.ir/g95425
https://clck.ru/XDJAKhttp://iwo.ir/h1dj5
https://urlzs.com/Ue3Jwhttps://rizy.ir/LJ3G8z

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *