علوم‌پزشکی ایران دانشجوی انتقالی دندانپزشکی می‌پذیرد

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی ایران، این دانشگاه در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ از میان دانشجویان ایرانی متقاضی انتقال از خارج از کشور، در رشته دندانپزشکی دانشجو می پذیرد. بر این اساس، این دانشجویان پس از بررسی و در صورت داشتن شرایط لازم برای مصاحبه به پردیس بین الملل معرفی خواهند شد و پذیرفته شدن آنها منوط به موفقیت در مصاحبه علمی است.

شروط پذیرش این گروه از دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی ایران از این قرار است: شرط اول؛ اخذ معرفی نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی. معدل کل دیپلم حداقل ۱۶. معدل کتبی دیپلم حداقل ۱۶. معدل کل پیش دانشگاهی حداقل ۱۶. مجموع سه معدل فوق مساوی و بالاتر از عدد ۵۰ باشد.

در شرط دوم پذیرش دانشجوی ایرانی متقاضی انتقال از خارج از کشور در رشته دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران آمده است: اخذ معرفی نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی. مجموع سه معدل (معدل کل دیپلم. معدل کتبی دیپلم. معدل کل پیش دانشگاهی) مساوی و بالاتر از عدد ۵۲ باشد.

همچنین، بر اساس مصوبه ۷ شهریور ۹۷ شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، انتقال دانشجویانی که از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی (دهم دی ماه ۱۳۹۷) در دانشگاه های خارج از کشور در رشته های علوم پزشکی شروع به تحصیل می کنند، به داخل کشور ممنوع است.

متقاضیان می توانند به ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *