انجام خدمات دندانپزشکی برای کم‌توانان جسمی و ذهنی حرکتی

بهمن سبحانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به اهم عملکرد و دستاوردهای بیمارستان نور افشار از اول اسفند سال گذشته تا شانزدهم شهریور سال جاری گفت: از ابتدای اسفند سال گذشته و با شروع پاندمی کرونا، همه بخش های این بیمارستان در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت و پس از فروکش بیماری و با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخش های جراحی و خدمات دندانپزشکی و توانایی های دهان پزشکی این بیمارستان مجددا راه اندازی شده است.

وی توضیح داد: همچنین به منظور ارائه خدمات مطلوب تر به کودکان و بیماران کم توان ذهنی – حرکتی، ارتباطات با نهاد های دولتی و غیر دولتی، موسسات و مجامع خیرین بیش از پیش تقویت شده است.

خدمات دندانپزشکی

رییس بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: همچنین بیمارستان موقوفه نورافشار به دلیل ارائه خدمات خیریه و عام المنفعه برای کودکان دارای اختلال ذهنی – حرکتی، همواره از سوی خیرین مورد توجه قرار گرفته به طوری که در سال جاری مبلغ ۷۵ میلیارد ریال کمک های مردمی و خیرین برای بهبود سطح کیفی ارائه خدمات به مراجعه کنندگان، در اختیار این بیمارستان قرار گرفته است. سبحانی ادامه داد: در مدت یاد شده با هدف ارتقای بیمارستان به برترین بیمارستان غیر دولتی در ارائه خدمات ارتوپدی و توانبخشی، کارکنان این بیمارستان برای افزایش کیفیت و تعداد خدمات جراحی فوق تخصصی در بخش ارتوپدی همواره تلاش می کنند.

وی اظهار داشت: خدمات تشخیصی و درمانی برای کودکان کم توان جسمی و ذهنی – حرکتی در مجموعه توانبخشی کودکان بیمارستان فوق تخصصی نورافشار به صورت کاملا رایگان انجام می گیرد و این کار به کمک بهترین تجهیزات دندانپزشکی صورت می گیرد، همچنین از دیگر فعالیت های مهم این بیمارستان، تقویت این مجموعه با رویکرد ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی اعم از کار درمانی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی و نظایر آن است.

روند بهبودی

رییس بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر افزود: یکی دیگر از فعالیت های این بیمارستان در سال جاری، بهبود و ارتقای خدمات پاراکلینیکی در سطح تخصصی و فوق تخصصی اعم از آزمایشگاهی، تصویربرداری و  نظایر آن بوده است. وی اعلام کرد: بیمارستان نور افشار در سال جاری به منظور راه اندازی مرکز تحقیقات مراقبت های ویژه در حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی، برنامه ریزی های لازم را انجام داده است. این مراقبت ها شامل ترمیم و بازسازی دندان نیز می شود.

در پایان

بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال احمر از معدود نمونه‌ های موجود در منطقه است که با نگاه چند رشته‌ ای خدمات فوق تخصصی ارتوپدی، روماتولوژی، نورولوژی و توانبخشی کودکان را با حضور پزشکان مجرب و با سابقه کشور ارائه می کند و با استفاده از تجهیزات پیشرفته تشخیصی و درمانی به ارزیابی، تشخیص، درمان و بازتوانی بیماری های عضلانی اسکلتی کودکان، درمان مشکلات مفصل و بیماری ‌های التهابی، ارزیابی وضعیت تراکم استخوان کودکان، جراحی ارتوپدی کودکان، جراحی اعصاب کودکان، روانپزشکی کودکان و توانبخشی کودکان معلول جسمی و حرکتی می پردازند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *