درمان بیماری های دهان و دندان

دکتر مژگان میرشفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قبل از شیوع ویروس کرونا محیط مراکز دندانپزشکی مستعد بیماری ایدز و هپاتیت بود که با رعایت موازین بهداشتی از سرایت آنها به بیماران جلوگیری می‌شد ولی اکنون و با توجه به بیماری کووید۱۹ رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی‌تر شده است. درمان بیماری های دهان و دندان مانند انتخاب بهترین نوع ارتودنسی ، ساختن دندان مصنوعی ، مراقبت های دهان پزشکی و ترمیم و بازسازی دندان ها.

درمان بیماری های دهان و دندان

وی اظهار داشت: کادر درمان در مراکز دنداپزشکی استان موظف به رعایت تمام اصول بهداشتی ویژه این مراکز هستند و با دقت و وسواس نسبت به ضدعفونی کردن  و بهداشت مراکز به مردم خدمات می‌دهند. دکتر میرشفیعی افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هم از طرف مردم و هم از طرف کادر درمان در محیط‌های دندانپزشکی اولویت است و باید به آن متعهد باشند.

وی با بیان اینکه  ۳۵ مرکز جامع سلامت اراک با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در زمان شیوع کووید ۱۹ به مراجعان خدمات دندانپزشکی ارایه می‌کنند، اظهار داشت: مردم با دریافت نوبت و حضور به موقع در مراکز دندانپزشکی و زدن ماسک مناسب، نسبت به سلامت خود و دیگران مراجعان بکوشند.

رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مراکز دندانپزشکی عمومی در اراک و  شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی اراک در سطح یک و ۲ به مردم خدمات دندانپزشکی ارایه می‌کنند. دکتر میرشفیعی افزود:خدمات سطح یک شامل معاینه دهان و دندان و آموزش بهداشت دهان و در سطح ۲ خدماتی شامل پرکردن دندان، جرم گیری، کشیدن دندان و عصب کشی انجام می‌شود.

READ  انواع درد در دندانپزشکی و روشهای درمان آنها

در پایان

وی اظهار داشت: والدین با فرهنگ سازی آموزش مسواک زدن صحیح به کودکان زمینه ابتلای فرزندان خود به انواع بیماریهای دهان و دندان را کاهش دهند زیرا مسواک زدن باعث می شود تا ۸۰ درصد بیماریهای دهان و دندان بروز نکند. اضافه کردن متن به این مطلب بسیار مهم است. ۲۴۷ مطب و مرکز دندانپزشکی در استان مرکزی خدمات ارایه می‌کنند.

 

منبع: http://tny.im/n80

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *