قیمت کامپوزیت دندان درسال 1400

خرید کامپوزیت دندان در واقع یک متریال در دندانپزشکی است که برای همرنگ کردن دندان ها جهت برطرف کردن زردی و بدفرمی دندانها و ترمیم دندان های پوسیده ، شکسته ، ترک خورده یا سیاه شده و در زیباسازی لبخند استفاده می شود. حتما قبل از استفاده از کامپوزیت با دکتر معالج خود حرف بزنید. انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان کمی سخت و دشوار است. در مواقعی که از دندان ها خوب مراقبت نشده وبه طور مثال فرد به دلیل خوردن تخمه به اصطلاح دندان هایش لب پر شده باشد ، قسمت های ناقص دندان ها را با مواد همرنگ توسط کامپوزیت ترمیم می کنند.همچنین اگر فردی تمایل داشته باشد، رنگ دندان ها و یا فرم دندان ها عوض شود از کامپوزیت ونیر برای کار زیبایی بهره می گیرند. کامپوزیت دندان برای بلندتر کردن دندان ها و همچنین به عنوان جایگزینی برای آمالگام جهت پُر کردن دندان بهره می گیرند. امروزه از کامپوزیت ونیر برای زیباسازی ظاهری دندان بهره می برند.

کامپوزیت ونیر چیست

درمان ونیر کامپوزیت برای زیباسازی دندان و سفید کردن دندان مورد توجه قرار گرفته است و در حال حاضر هیج تراشی بر روی دندان برای ونیر کامپوزیت ها صورت نمی گیرد فقط مواد کامپوزیتی را روی دندان قرار می دهد و به دندان ها آسیبی وارد نمی شود.به این معنی که در قرار دادن این نوع مواد بر روی دندان, دندان ها تراش نمی خورند و آسیبی به دندان وارد نمی شود. کامپوزیت ونیر را گاهی اوقات به عنوان “ارتودنسی فوری” می توان یاد کرد.

اجزای کامپوزیت از ترکیب ذرات فیلر به وجود آمده است و مقاومت بالایی دارد. کامپوزیت ونیر از ترکیبی خمیری مانند تشکیل شده که با امواج نوری با طول موج خاص سفت می شوند و در نهایت دندانپزشک زیبایی با کمک پولیش شکل مورد نیاز را ایجاد می کند و به فرد دندانی به زیبایی دندان طبیعی با ظاهری زیبا و عملکرد مناسب هدیه می دهد بدون اینکه خراش و زخمی در دهان ایجاد شده باشد.

نسل جدید کامپوزیت های زیبایی به علت استفاده از تکنولوژی نانو علاوه بر داشتن استحکام بالا فاقد تخلخل بوده و بسیار عالی پولیش می شوند. خرید کامپوزیت سارمکو این امر باعث افزایش طول عمر ونیر نیز شده است.ونیرها از مواد همرنگ دندان ساخته می شوند و هدف اصلی از ساختن آنها اصلاح رنگ دندانها، کاربرد زیبایی، رفع ایرادهای دندان و ترمیم موضعی دندانهاست.کاربرد ونیرهای غیرمستقیم به خاطر حفظ بافت دندان، دوام بهتر، مقاومت بالاتر و زیبایی بیشتر وسیع تر است.از دیگر کاربردهای ونیرها می توان به اصلاح تغییر رنگ دندان، لکه های رنگی موضعی، تغییر رنگهای آبی یا خاکستری، تغییر رنگ درونی و درمان دندان بیماران دیابتی است. از نکات قابل توجه در ونیر دندان ها این است که حتما به صورت دانه دانه و به نوبت انجام گیرد.

لمینت کامپوزیتی

در این نوع لمینت دندان، ونیر از جنس کامپوزیت است و در مطب ساخته می شود. استفاده از ونیر کامپوزیتی را روش مستقیم هم می نامند. لمینت دندان از جنس کامپوزیت شفاف تر است پس در مورد دندان های با رنگ خیلی زرد شاید نتیجه دلخواه حاصل نشود. در عوض در این جنس لمینت دندان، قبل از نصب تغییر کمتری روی دندان اعمال می شود و دندان ها به تراش کمتری نیاز دارند( اگر شرایط دندان فرد مناسب باشد، بدون تراش انجام می شود).

 • پس به طور کلی می توان گفت افرادی با
 • دندان های نامرتب
 • دندان هایی که روی یکدیگر قرار می گیرند.
 • رنگ بد دندان
 • موارد لب پر و شکستگی دندان
 • دندان های بلند، کوتاه یا کوچک
 • بهترین گزینه برای استفاده از ونیر کامپوزیت می باشند.

برای افزایش طول عمر لمینت دندان چه باید کرد؟

بعد از اینکه درمان انجام شده و لمینت بر روی دندان نصب شد، لازم است زمان بیشتری نسبت به قبل صرف بهداشت دهان و دندانتان نمائید.
بهتر است درباره استفاده از دهان شویه زمانی که لمینت دندان دارید، تامل بیشتری کنید. خرید کامپوزیت کاریزما  و  استفاده بی رویه از دهان شویه هایی که محتوی فلوراید هستند می تواند روی لمینت ها تاثیر بگذارد پس بهتر است در این باره با پزشک خود مشورت نمائید.از دیگر مشکلات شایعی که ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی نسبتا طولانی پس از نصب لمینت دندان پیش بیاید، تغییر رنگ است. البته دامنه این تغییر رنگ بسیار به سبک زندگی شما مربوط می شود. استفاده از دخانیات و یا نوشیدن مداوم قهوه و چای می تواند این روند را سرعت بخشد. پس اگر مایلید سال ها پس از نصب لمینت، هنوز سفیدی دندان هایتان نظر ها را خیره کند، از استعمال دخانیات و نوشیدن مداوم قهوه، چای و … چشم پوشی کنید.

بهترین برند کامپوزیت دندان

 1. کامپوزیت توکویاما
 2. کامپوزیت سارمکو
 3. کامپوزیت IPs
 4. کامپویت M3

قیمت لمینت دندان در کرجبه طور کلی، تکامل فن آوری رزین کامپوزیت دندان به این صورت بوده است که از کامپوزیت های با ذرات پرکننده غیرارگانیک با اندازه بزرگ به کامپوزیت های با ساختار و اندازه ذرات کوچکتر با فیلرهای ارتقا یافته تر رسیده است.در نتیجه، این پیشرفت منجر به تولید رزین های کامپوزیتی شده است که نرمتر و قوی تر بوده و در طول پلیمریزاسیون، انقباض و چین خوردگی کمتری ایجاد می کنند.کامپوزیت های رزین را می توان بر اساس اندازه ذرات پرکننده آن دسته بندی کرد. کامپوزیت های نانوفیل حاوی کوچکترین ذرات هستند. برای خرید کامپوزیت IPS  در حالی که ماکروفیل ها دارای بزرگترین ذرات هستند.تولید کنندگان و محققان به این نتیجه رسیده اند که بهترین رزین های کامپوزیتی آن هایی هستند که به طور ایده آل از ذرات با اندازه میکرون در ترکیب با ذرات نانو تشکیل شده اند تا بتوانند مقاومت بالاتر، انقباض کمتر، قابلیت براق شدن بالاتر و خواص اپتیکی بهتر داشته باشند. پیشرفت های اخیر با اضافه کردن نانوفیبرها به کامپوزیت ها باعث بهینه شدن خواص ترمیمی زیبایی آن ها شده است.

مراحل کامپوزیت دندان

برای استفاده از روکش ونیر کامپوزیت لازم است ابتدا دندان ها بطور کامل تمیز شوند تا به این ترتیب هر گونه جرم یا پلاک ارتودنسی ایجاد شده در سطح دندان ها پاک شده و یک سطح تمیز برای کار گذاشتن روکش ونیر ایجاد شود.در ادامه دندان ها بطور کامل خشک شده و پاک می شود تا به این ترتیب اطمینان حاصل شود هیچگونه رطوبت یا بزاقی در محل وجود ندارد که بتواند در عملکرد مواد باندینگ اختلال ایجاد کند.سپس سطح جلوی دندان ها به وسیله مواد اسیدی متخلخل می شود تا به این ترتیب یک سطح مناسب برای کار گذاشتن روکش ونیر ایجاد شود. در حقیقت این سطح به چسبیدن ونیر کامپوزیت به سطح دندان کمک موثر می کند.در نهایت، از مواد باندینگ مخصوص (چسب) بر روی سطح دندان استفاده شده و مواد کامپوزیت به آرامی بر روی دندان قرار می گیرد. در این مرحله فرآیند اضافه کردن، برداشتن و آماده کردن مواد کامپوزیت به همراه صیقل زدن آن تکرار می شود تا به این ترتیب بتوان روکش ونیر نهایی را ایجاد کرد.به هر حال نتایج نهایی بدست آمده در این حالت بستگی زیاد به تجربه هنری دندانپزشک زیبایی و توانایی های وی دارد.

هزینه کامپوزیت و ونیر

میزان هزینه کامپوزیت، لمینت و ونیر سرامیک تحت تأثیر مواردی مانند روش درمانی انتخاب شده از طرف دندانپزشک، تجربه و مهارت او و میزان وخامت دندان قرار دارد . و عوامل موثر در تعیین و میزان قیمت کامپوزیت عبارتند از:
تعداد دندان هایی که نیاز به ترمیم دارند . کیفیت مواد مورد استفاده (هرگز به خاطر هزینه پایین از مواد بی کیفیت استفاده نکنید زیرا به نتیجه مورد نظر نخواهید رسید و عمر این مواد خیلی کم است). بهترین برند برای خرید کامپوزیت دندان پزشکی همان برندهایی است که در بالا بدان ها اشاره شد.

مطالعه بیشتر : خرید کامپوزیت زیبایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *